top of page

Psychologia Udanych Zdjęć Profilowych na LinkedIn

Dziś zagłębimy się w fascynujący świat psychologii i jej roli w tworzeniu udanych zdjęć profilowych na LinkedIn.

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego niektóre zdjęcia profilowe natychmiast przyciągają uwagę, podczas gdy inne sprawiają, że przewijamy dalej? To wszystko kwestia psychologii - subtelnych sygnałów i wskazówek, które wpływają na nasze postrzeganie i oceny, często bez naszej świadomości. Oto spojrzenie na psychologiczne czynniki kształtujące wrażenia widzów na temat zdjęć profilowych na LinkedIn:Wyraz Twarzy: Nasze mózgi są zaprogramowane, aby w ułamku sekundy interpretować wyrazy twarzy i wyciągać z nich znaczenie! Prawdziwy uśmiech może przekazać ciepło, przystępność i pewność siebie, podczas gdy poważny wyraz twarzy może sygnalizować profesjonalizm i determinację. Badania pokazują, że ludzie są bardziej skłonni ufać i nawiązywać relacje z osobami, które prezentują autentyczne, pozytywne wyrazy twarzy na swoich zdjęciach. Twoje zdjęcie portretowe ma zatem moc kształtowania początkowego postrzegania przez innych, co może wpływać na to, czy zdecydują się dalej angażować.


Kontakt Wzrokowy: Oczy często nazywane są oknami duszy i to z dobrego powodu. Utrzymywanie bezpośredniego kontaktu wzrokowego z obiektywem aparatu tworzy poczucie połączenia i zaangażowania, budując zaufanie i relację z widzem. Unikanie kontaktu wzrokowego lub patrzenie w bok może być postrzegane jako nieśmiałość lub brak pewności siebie, dlatego upewnij się, że spotykasz się z kamerą pewnym spojrzeniem. Szeroko otwarte, patrzące oczy mogą przekazywać niepewność, dlatego zazwyczaj doradzam lekkie "squinching" - subtelne zmrużenie dolnych powiek (to łatwiejsze niż brzmi) - aby przekazać odpowiedni stopień skupienia, intensywności i pewności siebie.


Język Ciała: Podobnie jak wyrazy twarzy, język ciała mówi wiele o Twojej osobowości i postawie. Stanie prosto z otwartą postawą przekazuje pewność siebie i stanowczość, podczas gdy garbienie się może sygnalizować defensywność lub niepewność. Zwróć uwagę na swój język ciała na zdjęciu profilowym i staraj się przekazywać profesjonalizm i przystępność poprzez swoją postawę i gesty.

Rozumiejąc zasady psychologii, możesz strategicznie wykorzystać te wskazówki, aby poprzez zdjęcie profilowe na LinkedIn wyrażać pewność siebie i wiarygodność. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zrobić mocne wrażenie:


  • Naturalny Uśmiech: Zamiast wymuszać uśmiech, pomyśl o czymś, co naprawdę Cię cieszy lub po prostu śmiej się z mojego 'bla bla bla' podczas sesji (niestety nie opowiadam dowcipów, ale robię dziwne miny aby wywołać Twój naturalny usmiech). W momencie, kiedy się poddajesz moim wygłupom, Twój uśmiech będzie bardziej autentyczny i zapraszający. Moim zadaniem jest uchwycenie momentu po autentycznym śmiechu - to są najlepsze uśmiechy. Alternatywnie, jeśli wolisz i jeśli jest to bardziej zgodne z Twoją autentyczną osobowością, możemy wypracować mniejszy, bez zębów uśmiech, który nazywam subtelnym uśmiechem w stylu Mona Lisa.

  • Zadbaj o Postawę: Stań prosto i lekko podniesionym podbródkiem. Taka postawa nie tylko emanuje pewnością siebie, ale także sprawia, że wyglądasz bardziej otwarcie i przystępnie. Z tego powodu robię zdjęcia portretowe z pozycji stojącej, aby uchycić Twoją dostojność. Jeśli chcesz zdjęcia w pozycji siedzącej, możemy to uwzględnić w mojej sesji Marka Osobista.Dodatkowo elementy, które mają kolosalny wpływ na postrzeganie naszych zdjęć:


Kolory i Tło: Psychologia kolorów również odgrywa istotną rolę w postrzeganiu zdjęcia profilowego. Jasne, neutralne tła mogą podkreślać Twoją twarz i wyraz twarzy, podczas gdy intensywne kolory mogą dodawać energii i dynamizmu. W tle staram się unikać zbyt rozpraszających elementów, aby skupić uwagę na Tobie. Kolory ubrań również mogą wpływać na odbiór – na przykład niebieski jest często kojarzony z zaufaniem i profesjonalizmem.


Oświetlenie: Odpowiednie oświetlenie może podkreślić Twoje najlepsze cechy i nadać zdjęciu profesjonalny wygląd. Miękkie, naturalne światło jest zazwyczaj najbardziej korzystne, ponieważ eliminuje cienie i tworzy bardziej naturalny wygląd. Zwracam uwagę na to, aby twarz była równomiernie oświetlona i unikam ostrych kontrastów, które mogą wyglądać niekorzystnie jednak jesli masz ochotę na portret 'dramatyczny' - to jestem chętna podjąć się wyzwania.


Ubranie: Wybór odpowiedniego stroju również ma znaczenie. Strój biznesowy, który jest zgodny z Twoją branżą, może podkreślić Twoją profesjonalną tożsamość. Unikaj zbyt krzykliwych wzorów i jaskrawych kolorów, które mogą odwracać uwagę od Twojej twarzy. Zamiast tego postaw na klasyczne, stonowane kolory i dobrze dopasowane ubrania.


Personalizacja: Twoje zdjęcie profilowe powinno odzwierciedlać Twoją osobowość i styl. Nie bój się dodać swojego indywidualnego akcentu, który wyróżni Cię spośród innych. Może to być subtelny detal, taki jak unikalny dodatek lub charakterystyczny element ubioru, który odzwierciedla Twoje zainteresowania lub wartości.


Pamiętaj, że zdjęcie profilowe na LinkedIn jest często pierwszym wrażeniem, jakie robisz na potencjalnych pracodawcach, klientach i współpracownikach. Wykorzystując moc psychologii, możesz sprawić, że Twoje zdjęcie pozostawi trwałe, pozytywne wrażenie i otworzy drzwi do wartościowych kontaktów i możliwości.


Jeśli chcesz ze mną skonsultować Twoją sesję biznesową i nie wiesz, w jakim kierunku powinna pójść stylizacja twoich zdjęć, z chęcią służę radą. Na codzień fotografuję w Krakowie oraz regularnie w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu.

Pierwsze wrażenie dobrym zdjęciem profilowym robi się tylko raz, dlatego szkoda zaprzepaścić taką okazję.


Pozdrawiam,

Bożena Cerba

Fotograf portretowy

2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page