top of page

Pani Fotograf, tylko nie zdjęcie z założonymi rękomo ❗❗❗

Zaktualizowano: 10 majSpecjalizując się w zdjęciach biznesowych, w dużej mierze wykonuję #zdjecieprofilowenaLinkedin


Tego typu zdjęcia wykonuję w dwóch kadrach :

- headshot czyli popiersie

- 3/4 sylwetki - ujęcie do biodra z ramionamiW przypadku ujęć z ramionami, pojawia się dylemat bo poza z założonymi ramionami jest przez "wszystkich" krytykowana, będąc pozycją zamkniętą czyli nieakceptowalną w komunikacji.


A jednak co powoduje, że jest tak często stosowana i czy mamy dla niej alternatywę ❓Tak, założenie rąk powoduje, że w naturalny sposób czujemy się pewniej siebie, a o to w portrecie biznesowym właśnie chodzi. O pokazanie swojej wartości i doświadczenia.

Ponadto w momencie, kiedy nasze dłonie są "zagospodarowane" i mają zadanie do wykonania, wtedy jest przestrzeń, aby skoncentrować się tylko na wyrazie twarzy.


Alternatywą, dla tradycyjnego założenia rąk, jest wersja na rozetkę - jedna dłoń chowa się pod pachą, a palce drugiej rozkładają się w przysłowiową rozetkę. Jakkolwiek jest to propozycja tylko dla Pań.- z pozycji stojącej opieramy się o skrzyneczkę

- pozycja stojąca z dłońmi na "koralik"

- pozycja siedząca

- pozycja stojąca z jedną ręką w kieszeni (opcja dla Panów w garniturze)A jaki jest wasz stosunek do zdjęć z założonymi rękoma❓


22 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page