top of page

🛑Kiedy najlepiej zaktualizować swoje 📸 zdjęcie profilowe na LinkedIn?❓Myślę, że dobre zdjęcie może nam ze spokojem służyć przez kilka lat❗


Nie ma najmniejszej potrzeby aby aktualizować je co roku.


Pozwólmy też społeczności LinkedIn nas zapamiętać ‚wzrokowo’.


Eksperci sugerują, aby istotna zmiana w naszym wizerunku - na przykład nowe uczesanie, pociągnęło za sobą aktualizację zdjęcia profilowego.Ja myślę, że wystarczy zastosować prostą zasadę: jeśli idę na spotkanie, to czy mój rozmówca bazując na zdjęciu z mojego profilu, będzie w stanie mnie rozpoznać w rzeczywistości? Jeśli tak, to nie ma potrzeby aktualizacji.


Jednak przychodzi taki moment, kiedy trzeba pomyśleć o profesjonalnej sesji zdjęciowej.


Dziś chcę Wam opisać przypadek tutaj z LinkedIn.


Wśród osób, które zaczęłam obserwować jest Robert Mrowczyk

Niezwykle aktywny i regularnie prostujący specjalista z branży cyberbezpieczeństwa.


Z tygodnia na tydzień czytając posty Pana Roberta, coś zaczęło mi nie pasować w wizerunku tego specjalisty.


Ogrom wiedzy, lata doświadczenia, a ze zdjęcia profilowego spoglądał na mnie jakby świeżo upieczony magister.


Intuicja podpowiedziała mi, aby napisać do autora i spontanicznie zaproponować mu sesję zdjęciową. Uważam, że aktywny użytkownik #linkedin powinien być wiarygodny w swoim wizerunku.


Wiarygodny i rzetelny w temacie, który opisuje, ale i też jak wygląda. Nie da się ‚spakować’ ogromu doświadczenia w trzeciej dekadzie życia.


Ku miłemu zaskoczeniu, Pan Robert przyjął zaproszenie, przyjechał do studia. Więcej czasu zeszło nam na spontanicznej rozmowie (niech żyje rocznik „76” oraz pasja do gór) - niż na samym fotografowaniu.


Z jednej strony chciałam podkreślić doświadczenie Pana Roberta, a z drugiej oddać sympatię, jaka bije z jego osoby. Wierzę, że się udało.


I jakże dużym zaskoczeniem było dla mnie zobaczyć, że jako zdjęcie profilowe Pan Robert umieścił to w wersji czarno-białej.


Ponieważ, ja swoją przygodę z fotografią zaczynałam właśnie od negatywu 35 mm i wiele godzin spędziłam w ciemni Łódzkiej Filmówki wywołując moje czarno-białe zdjęcia, teraz staram się w pewnym sensie ‚promować’ modę na zdjęcia monochromatyczne, choć ta moda chyba nigdy nie przebrzmiała.


Jako pewnego rodzaju zasadę przyjmuję, że każdy klient otrzymuje wyretuszowane zdjęcia w kolorze oraz w wersji czarno-białej .


W mojej ocenie portrety czarno-białe są ponadczasowe i eleganckie, i bynajmniej nie kojarzą się z nagrobkowymi medalionami.


Oczywiście doskonale zdaję sobie sprawę, że ‚przerobienie zdjęcia kolorowego na czarnobiałe’ nigdy nie będzie tym samym, jak wykonanie od razu zdjęcia w tym procesie, to jednak umieszczenie czarno-białego zdjęcia profilowego na LinkedIn, pozwala się nam wyróżnić i zostać zapamiętanym.


A o to przecież też nam chodzi ❗👌


#fotografiabiznesowa#headshotphotographer#sesjazdjeciowa

9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page