top of page

Czy portret biznesowy może być w wersji czarno-białej ❓

Zaktualizowano: 10 maj


W ostatnim czasie, fotografowałam Panią Marię, która na wejściu mi powiedziała, że jeden z portretów chce w wersji czarno-białej. Ona ubrana na czarno, na ciemnym tle i w wydaniu monochromatyczny. 🖤 Tak jej się zamarzył jeden z portretów
💪 Akurat tak się składa, że wszystkie portrety, które wykonuję dla moich Klientów, po wyretuszowaniu, odsyłam też w wersji czarno-białej. Taki bonus... A dla mnie powrót do moich początków. Zaczynałam swoją przygodę z negatywem cz-białym, sama go wywoływałam, aby potem godzinami eksperymentować w ciemni łódzkiej Filmowki.📸 Większość moich Klientów nie bierze takiej opcji pod uwagę, bo jednak otaczający nas świat jest kolorowy 🌈 Jednak zauważam, że te portrety czarno-białe cieszą się sporym zainteresowaniem.Choć zdjęcie wciąż jest to samo, ten sam model i ten sam kadr, to fakt że zostaje zamienione na wersję monochromatyczną, czyni je jednak innym.


Portrety czarno-białe są :

📍 ponadczasowe

📍 eleganckie

📍 artystyczne

📍 szlachetne

📍 silniejsze w przekazie

📍 dramatyczniejsze

📍 graficzne


🖤 Portrety wykonane w moim studiu najczęściej są używane na stronach www jako zdjęcie profilowe w zakładce o zespole firmy, jako zdjęcie profilowe na LinkedIn czy zdjęcie do CV.Zaś możliwości użycia zdjęcia profilowego są coraz większe: na wizytówce, w komunikatorach takich jak Whatsapp, Messenger, Zoom itp. czy w stopce maila.

Portret w wersji czarno-białej może by dobrą alternatywą dla tych właśnie zastosowań.


Wykonujemy jeden portret... A otrzymujemy 2 ❤️


A co wy myślicie o takim portrecie? Zdecydowalibyście się na takie zdjęcie profilowe?

#b&w

2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page